novinky

červen 2012

S velkou radostí oznamuji první české vydání výborné knihy Paddock Paradise od Jamieho Jacksona (za překlad poděkujeme opět Alence Vostatkové). Tato kniha je určena všem, kterým záleží na psychické a fyzické pohodě koní. Najdete zde spoustu výborných nápadů a myšlenek, jak domestikovaným koním usnadnit a zpříjemnit život s námi, lidmi :) Jak bojovat proti laminitidě, jak zlepšit kopyta koní,  jak minimalizovat nepříjemné zlozvyky, dozvíte se něco ze života divokých koní  a mnoho dalšího.

 

 

18.srpna 2011

Jsou poslední 3 volná místa na seminář o Paddocku Paradise - nejlepší prevence laminitidy, o celkovém zdraví koně a  zdravých kopytech: http://www.kone-naboso.cz/wp-content/uploads/2011/02/Pozv%C3%A1nka-semin%C3%A1%C5%99-Zdislavice.pdf Akce se koná 10.září u Benešova a bude velmi velmi zajímavá a poučná. Hlavní slovo bude mít Alena V. - praktikant přirozeného trimu. Vyjíždím z Chomutova v sobotu ráno, návrat sobota večer, a mám volná místa v autě, takže mohu vzít nějaké pasažéry :) Pokud máte zájem, více info na tel.: 774 733 007

 

30.července 2011

"Váš limit přenesených dat u této webové prezentace bude brzy překročen!"... napsala mi správa webu :) po shlédnutí statistiky návštěvnosti: 66 unikátních hostů strávilo na tomto webu půl hodiny, 82 hostů hodinu a 64 dalších návštěvníků více jak hodinu. Na jednu stranu je to dobře, web má nějaký smysl, ale když si představím ty haldy nemocných koní, je mi z toho smutno.  Stačí se také podívat na anketu na titulní straně, ikdyž je to specifický web, výsledky jsou dost hrozné.. a tak ZBYTEČNÉ! Každopádně mě to motivovalo pokračovat ve válce proti tlusťochům. Obezita a blahobyt ještě nikdy nikomu neprospěl!

 

20.července 2011

Aby se neřeklo, že se tu nic neděje, nenápadně probíhají úpravy a doplnění jednotlivých sekcí.

Také tu mám jednu pozvánku na seminář o zdravém chovu koní, který bude 10.září u Prahy http://www.kone-naboso.cz/seminare-a-cenik/. Bude to příjemné a velmi zajímavé povídání! Těšíme se na vás :)

A ještě návod na repelent  -já ho používám pouze na ježdění a to ty dvě hodiny funguje skvěle: smíchat 100% přírodní (kvalitní) olejíčky  z levandule, citronely, čajovníku a hřebíčku, a velmi malé množství(kapičku) potřít kolem očí, uší atd. Nákup všeho kolem 200Kč, ale nelekněte se těch maličkých nádobek :)

27.května 2011

Pár fotek z našeho snažení a budování "paddocku paradise" je ke zhlédnutí zde. Zatím jsme v omezení co se týče terénních úprav, takže stále hodně trávy, ale i tak je to už velký posun oproti předešlému klasickému pastevnímu usájení. A hlavně ta změna na koních... :)

4. března 2011

Aktualizace stránek poněkud utichla, neboť dělám porodní tetičku :) Ale velké díky Aleně V. za překlad a vydání první publikace o přirozeném chovu a trimu dle divokých koní a Jamie Jacksona v češtině. K dostání u Alenky nebo u mě (cena 160Kč)

 

leden 2011

Máme prvního kopytáře s úspěšně složenou zkouškou dle AANHCP(Jamie Jackson) v České republice! A je to Alenka Vostatková - www.kone-naboso.cz    gratuluju a sosám informace :)

   a také....

Probíhá aktualizace článků...KONEČNĚ!!!

 

4.7.2010

Výživa koně.. Každých 10 vteřin zemře ve světě 1 kůň na koliku. Schvácení kopyt je hned druhý největší zabiják. A nejčastější příčinou těchto úmrtí je špatná strava... Jak tedy krmit? S možným řešením přichází Alltech, čtěte zde.

3.7.2010

Nová sekce "přirozený trim"

31.5.2010

Proběhla milá kontrolní návštěva týmu ze soutěže Equichannelu a Fitminu - Ustulinka hubne pod dohledem odborníků. Výsledek uspokojující, obvod hrudníku se zmenšil o 2 cm(možná ztrátou zimního kožichu?). Ale netloustnem ani v ton nejrizikovějším období, takže skvělé.

Počasí moc nepřálo, ale to jsem jako vzorná hostitelka vynahradila ukázkou "napojení", kdy mě Ustulinka donutila následovat ji po celém padoku - dokonce jsem i zrychlovala a překonávala obtížnější překážky a bez ohlávky! Škoda jen, že návštěva trvala tak krátce, mohli se přesvědčit, že umím víc. Např. na zařehtání běžím pro hromádku sena, na demonstrativní žďuchání do kyblíčku sprintuji pro čerstvou vodu nebo na vzteklé pohazování hlavou utíkám s plácačkou na mouchy a odháním a vraždím obtížný hmyz. Ano, pochválím se. Reaguji na velmi jemnou reč těla :-D

Ustulinku tímto překřtívám na Ježibabu.

29.5.2010

Louskám další velmi zajímavé knihy:

10.5.2010

Jsem studentem The Equine Sciences Academy (http://equinesciencesacademy.com/). Čeká mě asi 15 "předmětů" (anatomie, kovářství, kopytní patologie, koňské chování, zubařství! a pod.) a ze všech zkoušky. Na to, že anglicky umím velké p.t si docela troufám :D

 

 

7.5.2010

Zatímco u nás, v Čechách, se lidé teprve začínají doslýchat o něčem, co se nazývá fruktan,  v zahraničí už mají fruktanovou předpověď :)


 

duben 2010

Naše kobylka Ustulina vyhrála v soutěži "Odysea mého koně", kterou pořádá Equichannel & Fitmin. Dostali jsme luxusní doplňkové krmení sestavené přímo na míru podle rozborů sena, moc děkujeme :)

30.4. 2010

Kam až může zajít "péče" o kopyta...no fuj.

 

(pár dalších obrázků z pitvy bude dodáno později)

15.3. 2010

Chystá se velká jarní objednávka pastevních náhubků. Těchto:

Mají 6 velikostí a cena se bude pohybovat kolem tisícovky(ještě záleží na poštovném). Údajná trvanlivost je 4 roky. Takže kdo má zájem, napište Aleně na email:alenkavostatkova@yahoo.com.au

4.3.2010

Pomalu, ale jistě se nám blíží jaro.... je váš kůň ve větším nebezpečí schvácení? Čtěte zde.

23.2.2010

Další výborný překlad (od Aleny) článku od Jamieho Jacksona na téma Domácí versus divoká kopyta.

Domestic vs. wild horse hoof (pdf.)

18.2.2010

Úvod do tématu přirozeného trimu čtěte zde

 9.2. 2010

Přikládám fotku "zimního" kopýtka. Rozpěrky se můžou zdát dlouhé, na začátku zimy povyrostly, opět překvapena jsem je zkoušela krátit - za dva, tři dny byly zase na stejné pozici, kde zůstávají. Prostě tak chtějí být...

A náš nejlepší zubař:

25.1.2010

   Samostudium pokračuje. To, že někdy budu číst učebnice v Aj a koukat na odborná dvd v Aj, by mě nikdy nenapadlo. Nakonec se snad naučím anglicky :) 

 

  

 22.1. 2010

Tak porůznu něco připsáno, další příběh koníka Sigouše a oblíbená fotka od Filipa Tesaře:

 19.1.2010

Přidala jsem pár fotek z aktuálně řešeného případu - Juráška, jehož kopýtka by se mohly zařadit do sekce delikatesy. Tu tady nemám, takže v "koních" :)

 11.1.2010

Akce a reakce způsobily, že jsem dodělala další rozhovor s J. Jacksonem, kde se dozvíte jeho názor na genetiku, kteří koně mohou fungovat naboso a mnoho dalšího.

Navíc Alenka dodala další překlad, a to Historie podkování.

Najdete v sekci Překlady.

 10.1.2010

Milá Alenka si dala tu práci, že přeložila a přepsala rozhovor Yvonne Welz (redaktorka The Horse´s Hoof) s Jamiem Jacksonem - otcem přirozeného trimu. Ke čtení zde.

   moc děkujeme!

  5.1.2010

Na facebooku vznikla skupinka příznivců koní chovaných podle jejich přirozených potřeb a úpravy kopyt metodou mustang rollu. Přidat se můžete zde: koně naboso

 14.12.2009

Konečně si  můžete přečíst základní informace o cushingově nemoci, která téměř vždy vede k chronické laminitidě.

  7.12.2009

Díky Beatě je na světě úvodní článek k Paddocku Paradise. Velmi velmi zajímavá možnost, jak upravit životní podmínky našim koním a tím zlepšit jejich psychickou i fyzickou stabilitu a kvalitu kopyt. Čtěte zde.

díky Beato :)

 

 26.11.2009

Nová "pohádka o Kačence" v sekci Koně.

 19.11.2009

Jsou přidány nové bylinky.

 

 2.11.2009

Bahno - téma měsíce

Zpevnění základního koňského tábora gumovými rohožemi vyhlašuji investicí roku. Denně zavzpomínám na doby, kdy průchod výběhem byl v tomto období spíše branným cvičením a na uvízlé holiny v blátě :)

 16.10.2009

Tak článek už je celý. A přišla zima.

 

6.10.2009

Po dlouhém boji s technikou a anglickými slovíčky se mi podařilo vložit 1.část zajímavého článku o výživě kopyt. Čtěte zde.

13.6.2009 

       Proč zrovna schvácení? Protože to postihlo před lety mojí huculskou kobylku Ustulinu a několik let jsme se plácali z bláta do louže. Je to ostuda, jaké nejasné či dokonce špatné přístupy jsem na kobylku aplikovala a nedělala nic užitečného. Kdybych již tehdy začala pátrat proč a jak a nepokládala slova "odborníků" za svatá, nemuselo to dojít až do takové fáze.  Na zahraničních webech je spousty důležitých zásadních informací, zde se vše pokusím srovnat a  popsat  pro každého, kdo bude mít zájem. Informace na tomto webu pocházejí od významných světových vědců, veterinářů, kovářů a kopytářů, a z vlastních zkušeností. Doufám, že pomohou nejen nám, ale i ostatním, co se potýkají se stejným problémem.

 

 

 

  

                                                     Hezký den a zajímavé čtení

                                           Petra Šantrůčková 

                              Křimov(okr. Chomutov)